Незабаром в Україні відкриються земельні аукціони

Залишилося кілька місяців до початку торгів на землі. Однак, як і минулого року, українці з цікавістю говорять про всі позитивні та негативні сторони початку продажу та купівлі землі. Компетентні фахівці в аграрному секторі поки не можуть знайти універсального рішення цього питання.

Усе стане зрозумілішим у липні, тоді ж перші земельні ділянки будуть купувати приватні особи. Створюючи доступний для всіх ринок, органи виконавчої влади все ще зобов’язані звертати увагу та судження власників земельних паїв, від того, що вони володіють величезною часткою оброблюваних земель в Україні.

Торги з продажу землі – аспекти процесу

Переконливим аргументом для виникнення такого ринку та початку торгівлі землею в Україні https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/ є безперешкодний продаж землі для сільськогосподарського використання. Надання кожному громадянину юридичної ймовірності розпоряджатися своїм майном без будь-яких обмежень є ключовим моментом для країни, яка живе за демократичними законами.

На українському ринку купівлі-продажу землі незмінно існувала певна несправедливість. Жителі села, працюючи в колгоспах, володіють земельною ділянкою, яка гарантує безперебійний догляд за землею. Тут жителі села мають величезну перевагу над тими, хто живе в місті. Через це жителі села мають шанс створити підводне господарство або орендувати свою землю, отримуючи постійний дохід. Законодавчий акт № 552 допоможе надати всім громадянам рівні права у роботі в сільськогосподарській галузі та врегулювати це.

Тепер, починаючи з 1.07 цього року, незалежно від того, де вони проживають, усі особи, які є громадянами України, мають право отримати у власність наділ земельної ділянки площею до 100 га. Придбання ділянок здійснюватиметься у приватних власників, оскільки продаж земель, що перебувають у державній та комунальній власності, досі недоступний.

Насправді депутати розуміють можливість продажу сільськогосподарських ділянок через аукціонний механізм Prozorro.Sale. Ця система забезпечує ймовірність продажу землі без корупції та підкупу та безперервного доходу від сільськогосподарського сектору для країни, а також ефективного регулювання джерела землі.

Найближчим часом ділянки на аукціоні Prozorro.Sale можна буде купувати ближче. Ринок продажу ділянок стартує набагато швидше, тому бажаючим придбати або продати землю слід готуватися заздалегідь. Продати сільськогосподарські ділянки на аукціоні через Prozorro повинні реєструватися на платформі Української універсальної біржі та зробити декілька простих кроків.