Як продати та придбати майна на Прозорро.Продажі

Електронна система Прозорро.Продажі була створена для реалізації державного майна та майна, що має комунальну форму власності. Але також в цій системі є розділ з комерційними торгами, де продається приватна власність.

Для того, щоб продати чи придбати майно на Прозорро, необхідно знати правила користування цією системою. На цьому сайті sale.uub.com.ua можна детально ознайомитися з усіма правилами роботи в системі Прозорро.Продажі.

Як продати майно

Для реалізації державного майна підприємство повинно зареєструватися на електронному торгівельному майданчику та оголосити аукціон. Для цього потрібно скласти та розмістити детальний опис лоту, вказати стартову ціну та крок аукціону. Також буде визначений розмір гарантійного внеску і назначений час проведення торгів. Після оголошення аукціону потенційні покупці будуть подавати заявки на участь та сплачувати гарантійні внески. Аукціон відбудеться в назначений час та триватиме 30 хвилин. На протязі цього часу учасники торгів будуть робити свої ставки. Як тільки аукціон завершиться, система автоматично відсортує цінові пропозиції учасників в порядку збільшення та обере переможця. У випадку англійського аукціону, що проводиться на збільшення ціни, переможцем стане той, чия цінова пропозиція виявиться максимальною.

Далі продавець повинен буде підписати з покупцем електронний договір купівлі-продажу та виконати свої зобов’язання, прописані в умовах його договору. Тобто передати товар покупцеві.

Як придбати необхідний лот

Потенційний покупець для участі в торгах повинен також обрати електронний майданчик та зареєструватися на ньому. Після цього йому потрібно зайти в систему як учасник, а не як сторонній спостерігач. Далі він зможе скористатися пошуковим фільтром для того, щоб знайти необхідний товар. У випадку, якщо такий лот виявиться наявним в системі, потенційний покупець може ознайомитися з вимогами щодо його придбання та подати заявку на участь в аукціоні. Також необхідно буде сплатити реєстраційний та гарантійний внесок.

Після цього в назначений термін він буде змагатися за право придбати лот на рівних умовах з іншими учасниками. Якщо в кінці аукціону саме цього учасника буде визначено переможцем, то йому потрібно буде підписати електронний договір з продавцем та сплатити повну вартість лоту. Якщо в назначений термін він не встигне це зробити, то право придбати лот перейде до наступного учасника. Таким чином продається усе державне майно, навіть деревина, про яку можна почитати тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/zagotivlya-lisu-jogo-realizaciya-na-majdanchyku-uub.

Система Прозорро.Продажі забезпечує чесну та прозору взаємодію продавця та покупця. У випадку виявлення підозри на шахрайство, особу буде усунено з системи. Якщо між сторонами угоди виникнуть спірні питання, то вони можуть бути вирішені при звертанні до спеціальної комісії. Документи учасників договору будуть зберігатися в системі ще декілька років.